מועדון הגמל

מועדון הגמל הינו מסגרת חינוכית- חברתית, המיועדת לבני ובנות נוער. מסגרת זו מאפשרת לתלמידים לשפר הישגים לימודיים ועובדת איתם על ערכים בסיסיים כגון אחריות ועזרה הדדית, מניעת אלימות וסובלנות. כמו כן הנערים זוכים להעשרה חינוכית ותרבותית וכל זאת תוך דגש על העצמה אישית ועידוד.

המועדון פועל ברחוב קלאוזנר 15 בשכונה ד’ בשיתוף עם מתנ”ס פאני קפלן, חמישה ימים בשבוע בין השעות 14:00 -20:00. הנערים מגיעים למועדון לאחר הלימודים ומקבלים ארוחת צהרים חמה ממטבח באר שובע. לאחר הארוחה מתחיל זמן לימודים בו ניתנים לנערים שעורי עזר פרטיים או בקבוצות קטנות, על ידי סטודנטים המתנדבים במועדון. צוות המדריכים נמצא בקשר רציף עם המורים והורי הנערים, על מנת לקדם את הישגיהם, לעודד אותם להצלחה ולמנוע התדרדרות. במועדון הגמל עומד לרשות הנערים חדר מחשבים המסייע להם במטלות לימודיות.

עם תום זמן הלימודים, מתקיימת פעילות חברתית המועברת על ידי המדריכים. התכנים המועברים הינם בנושאים שונים הקשורים לחיי הנערים ולקשיים בהם הם צפויים להיתקל. בין הנושאים המועברים במועדון: מניעת אלימות, מניעת עישון, יחסי הורים-מתבגרים, מניעת סמים, אקטואליה, חגי ישראל, תרומה לקהילה ועוד.

נוסף על הפעילות בתחומי המועדון, ישנה פעילות חוץ הכוללת סיורים, טיולים ופעילויות התנדבותיות. עבור חלק מהנערים זוהי הפעם הראשונה בה הם חווים סוג כזה של פעילות.

מועדון הגמל מעניק לבני הנוער הזדמנות שווה להצליח בלימודים ובחברה כמו שאר חבריהם לכיתה. בעזרת הכלים השונים ומעקב חודשי מפורט, דואג צוות המדריכים והמתנדבים לקדם את הנערים ולעודד כל אחד מהם להישגים ומיצוי היכולת האישית.

בשל כל אלה, רואים הנערים והנערות במועדון בית חם אליו הם שמחים להגיע בכל פעם.

“רק דרך החינוך אפשר להפוך את העולם למקום טוב

יותר.” 

 

– יאנוש קורצ’אק